Potrebujeme v našom tele ZÁPAL?

zápal

Áno, pretože zápal akútny nám rieši problémy pri poškodení nášho organizmu – zvonka, aj zvnútra. 

Zjednodušene povedané, na spustenie zápalu sú potrebné prozápalové látky, ktoré prijímame v našej potrave. Ak je už poškodenie zabezpečené, nastupujú protizápalové látky, ktoré prijímame tiež v našej strave, a tento zápal „stiahnu“.

V súčasnosti však naša strava obsahuje priveľa prozápalových látok a veľmi málo protizápalových látok. Preto akútny zápal je eliminovaný veľmi pomaly a dokonca v našom vnútri dlho pretrváva. Tak dochádza v ku vzniku CHRONICKÉHO zápalu. A chronický zápal je spojený so vznikom mnohých zdravotných problémov.

Do svojej stravy je preto dnes potrebné zaradiť také potraviny, ktoré obsahujú najmä antioxdanty, omega-3 mastné kyseliny a prebiotickú vlákninu.

Dnes už vieme, že je to veľmi náročné, nakoľko sa v potravinách tieto ochranné protizápalové látky strácajú – spôsob pestovania, spôsob chovu, nedostatočná dostupnosť. Niektoré z nich preto môžeme dopĺňať aj v koncentrovanej forme – doplnkov výživy. Aj tu je však potrebná najmä pravidelnosť, nakoľko naše telo si tieto ochranné esenciálne látky nevie ukladať do zásoby.

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu a my vám ukážeme efektívne riešenie.

Potrebujeme v našom tele ZÁPAL?
Prejsť na začiatok