Nie je prevencia, ako prevencia. Čo je to skríning?

skrining

V poslednom čase sa čoraz viac hovorí o PREVENCII. Najmä teda u lekárov. Ale akú prevenciu majú na mysli?

Zo skúseností to je skôr preventívna prehliadka – tzv. SKRÍNING, ktorý môže odhaliť začiatočné, či už pokročilé štádium nejakého ochorenia. Lekári tvrdia, že pokiaľ sa choroba odhalí dostatočne včas, môže sa zabrániť jej  celkovému prepuknutiu, alebo rozšíreniu, respektíve aj možnosti jej zastavenia. Ale nikde sa nehovorí, ako sa z danej choroby UZDRAVIŤ!

A keď sa pýtate na SKUTOČNÚ PREVENCIU, teda to, čo by som mal robiť, aby sa mi choroba vôbec neobjavila, tak sú odporúčania vo forme VŠEOBECNÝCH FRÁZ. Ale ešte som nepočul žiadneho lekára KONKRETIZOVAŤ, ani KVANTIFIKOVAŤ odporúčania v rámci skutočnej tzv PRIMÁRNEJ prevencie. Kľudne sa opýtajte vášho lekára pri najbližšej prehliadke, čo máte robiť, aby ste žiadnu z civilizačných chorôb nedostali.

Lekári sa túto oblasť na fakultách totiž vôbec neučili, alebo len okrajovo!!! A to je veľká škoda.

Je tu však možnosť, ako konkrétne zistiť, čo vášmu telu skutočne chýba z dlhodobého hľadiska, lebo aj CIVILIZAČNÉ OCHORENIA sú stavy chronického charakteru, teda vznikali dlhodobo. Na základe výskumov a štúdií vieme, koľko čoho treba mať, aby naše telo fungovalo skutočne naplno a máme aj konkretizované riešenia podložené dôkazmi funkčnosti a účinnosti.

Ak chcete byť skutočne PREVENTÍVNE CHRÁNENÍ, napíšte nám, alebo zavolajte, my vás otestujeme a ukážeme vám PRESNE, čo má obsahovať vaša strava (obsahujúca všetky esenciálne živiny), aby vášmu telu nič nechýbalo a aby ste boli chránení pred civilizačnými ochoreniami

Nie je prevencia, ako prevencia. Čo je to skríning?
Prejsť na začiatok