Výborná správa pre onkopacientov. Nová štúdia…

oko

Štúdia publikovaná na začiatku tohto mesiaca len potvrdila to, čo sa snažíme ukázať nie len pacientom s onkologickými problémami, ale aj lekárom na onkológiách. Žiaľ, zatiaľ z veľmi malou mierou úspechu. Teraz nám však môže svitnúť na lepšie časy 

„Diétne intervencie môžu byť účinnými nástrojmi, pretože ich implementácia je relatívne jednoduchá a lacná,“ povedala Abigail Kellyová, výskumná asistentka na Harvard Medical School’s Beth Israel Deaconess Medical Center v Bostone. „Naše zistenia ukazujú, že suplementácia omega-3 má potenciál široko zlepšiť imunoterapiu a iné protirakovinové lieky v klinickom prostredí.“

Výskum z rôznych laboratórií naznačil, že omega-3 mastné kyseliny môžu pomôcť znížiť riziko rakoviny , zatiaľ čo konzumácia príliš veľkého množstva omega-6 mastných kyselín môže rakovinu stimulovať.

Zistenia z novej štúdie vykonanej na myšiach naznačujú, že omega-3 mastné kyseliny by mohli pomôcť imunoterapii a iným liečebným postupom lepšie bojovať proti rakovine. Imunoterapie, ktoré stimulujú vlastný imunitný systém k útoku na rakovinu, spôsobili revolúciu v liečbe rakoviny, no nefungujú u každého pacienta.

Výskumníci zistili, že suplementácia omega-3 mastných kyselín v strave blokovala rast nádorov u myší liečených imunoterapiou, inhibítorom sEH alebo oboma spôsobmi liečby používanými súčasne. Na rozdiel od toho myši na diéte s vysokým obsahom omega-6 a liečenej imunoterapiou zaznamenali zrýchlený rast nádoru u určitých typov nádorov.

Preto je dôležité vedieť, aký obsah týchto dvoch skupín mastných kyselín vo svojich bunkových membránach máte, aby ste vedeli eliminovať riziko vzniku rakovinového bujnenia a zároveň si môžete zlepšiť liečbu rakoviny už používaným spôsobom.

Ak chcete vedieť, ako na tom ste, a chcete sa dať otestovať, neváhajte nás kontaktovať. Zároveň vám ukážeme naše možnosti riešenia.

Výborná správa pre onkopacientov. Nová štúdia…
Prejsť na začiatok