Osteoporóza, kôrnatenie ciev, obličkové kamene, rakovina, Alzheimer – čo majú spoločné?

Osteoporóza

Nedostatok vitamínu K2 má za následok

– vyplavovanie vápnika z kostnej hmoty a rednutie kostí

– usádzanie vápnika na stenách ciev a ich kôrnatenie

– kryštalizáciu vápnika a vytváranie obličkového kameňa

– zvýšený rast nádorových buniek

– zanášanie pľúc usadeninami vápnika a ich zníženú funkčnosť

– že môže byť faktorom prispievajúcim k Alzheimerovej chorobe

 

Vitamín K2 je rozpustný v tukoch a nachádza sa najmä vo fermentovaných potravinách rastlinného pôvodu

ďalej v mäse, vajciach, mlieku a mliečnych výrobkoch (zvieratá však musia byť kŕmené zeleným krmivom)

Produkujú ho dobré baktérie v našom hrubom čreve, preto je dôležité mať správne zloženie črevnej flóry a dostatočnú výživu pre tieto dobré baktérie

Dostatok vitamínu K2 aktivuje osteokalcín, ktorý je schopný viazať vápnik a správne ho umiestniť a formovať do kostí a zubov.

Vitamín K2 dokáže vyplavovať tukové a vápenaté usadeniny z ciev, čím zabraňuje ich kalcifikácii a kôrnateniu. Zároveň pomáha predchádzať hromadeniu vápnika v mozgu, obličkách, či pľúcach.

Vitamín K2 pomáha v prevencii onkologických ochorení aktiváciou proteínov, ktoré kontrolujú a vedia spomaľovať rast nádorových buniek. Jeho príjem vo vyšších dávkach je prínosom pri liečbe leukémie a je tiež prospešný pre pacientov po rádioterapii.

Vitamín K2 podporuje tiež mozgovú aktivitu i vývoj pamäťových schopností.

Vitamín K2 je účinný antioxidant, posilňuje imunitu a vitalitu, zlepšuje citlivosť inzulínu a pomáha pri liečbe žalúdočných vredov

Dostatočná hladina vápnika musí byť v súčinnosti s dostatkom vitamínu D3, ktorý umožňuje jeho dobrú vstrebateľnosť a zároveň v synergii s vitamínom K2, ktorý riadi jeho ukladanie na potrebné miesta v organizme a naopak vyplavovanie z miest, kde vápnik môže robiť škody (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8939773/).

Z bežnej stravy je v súčasnosti veľmi náročné zabezpečiť dostatočný denný príjem vitamínu K2 a ani správne fungujúci črevný mikrobióm nedokáže doplniť potrebnú dennú dávku tohto vitamínu, preto je dobré ho pridávať do svojej stravy vo forme doplnkov s najúčinnejšou formou – VITAMÍN K2 – MK7 najlepšie v kombinácii s vitamínom D3.

Pre viac informácií sa objednajte na bezplatnú konzultáciu

Osteoporóza, kôrnatenie ciev, obličkové kamene, rakovina, Alzheimer – čo majú spoločné?
Prejsť na začiatok