Laktoperoxidáza (LPO) – jeden enzým – dve potrebné živiny. Ak dôjde k INFEKCII, bunky vrodeného imunitného systému, ako sú neutrofily, napadajú patogén a produkujú peroxid vodíka. Enzým laktoperoxidáza reaguje na prítomnosť peroxidu vodíka produkciou hypothiokyanitových a hypoioditových iontov, ktoré sú skutočne veľmi účinné pri ničení baktérií spôsobujúcich ochorenia a pri prevencii infekcií vírusového pôvodu.
LPO je ferroproteín, čo znamená, že pre svoju funkciu potrebuje železo. K tvorbe hypoioditu potrebuje z potravy jód a pre výrobu hypothiokyanitových iontov sú potrebné kyanogény, ktoré rovnako ako železo a jód, musia byť získané z potravy. Kyanogény zahŕňajú kyanogénne glykozidy z obilnín, ako je proso a glukozinoláty zo zeleniny z čeľade kapustovitých, ako je brokolica, kapusta a ružičkový kel. Bohužiaľ, nedostatok železa je tou najbežnejšou formou podvýživy, náš príjem kyanogénov je na najnižšej úrovni a v mnohých krajinách klesá tiež hladina jódu – preto TENTO KĽÚČOVÝ ENZÝM často NEDOKÁŽE SPRÁVNE FUNGOVAŤ.
Akákoľvek diéta na podporu imunity by preto mala obsahovať železo, pokiaľ je potrebné, jód a kyanogén ako napríklad výťažok brokolice. Tento prístup v kombinácii s 1,3/1,6 beta- glukánmi a potravinovou vlákninou poskytuje komplexnú ochranu. Medzi potravinové zdroje kyanogénov patria: kapusta, kel, brokolica, ružičkový kel, žerucha, kaleráb, kvaka, ale aj jadrá jabĺk, cirok, horké mandle a fazuľa mesiacovitá. (Dr. Paul Clayton, PhD. – Ako posilniť svoj imunitný systém)
Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu a my vám ukážeme efektívne riešenie